TERMINY

Program

 

Wyjazd godz. 8:00 (Bydgoszcz ul. Jagiellońska koło Pałacu Młodzieży)

Przejazd do 

Zwiedzanie z przewodnikiem 

Przerwa na odpoczynek kawa + ciast

Obiad

Zwiedzanie 

Czas wolny

Wyjazd godz. 

Przyjazd do Bydgoszczy godz. 19:00

 

 

Uwagi dodatkowe

 

  • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 

Cena zawiera

 

  • Wejście do Palmiarnii
  • Tężnie solankowe
  • Pijalnia wód „Inowrocławianka”.
  • Przerwa na kawe + ciasto, 
  • Dwudaniowy obiad
  • Transport: Autokar turystyczny.
  • Ubezpieczenie 
  • Opieka pilota.

Pakujemy misia w teczkę i jedziemy na wycieczkę

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Numer telefonu
Wycieczka / gdzie
Data
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Inowrocław

Inowrocław położony jest nad rzeką Noteć, na Równinie Inowrocławskiej, w północno-wschodniej części Pojezierza Wielkopolskiego Miejsce obrad sejmików elekcyjnych województwa inowrocławskiego od XVI wieku do pierwszej połowy XVIII wieku. W latach 1975–1998 miasto administracyjnie należało do województwa bydgoskiego.

Inowrocław jest istotnym węzłem kolejowym i drogowym oraz wielobranżowym ośrodkiem przemysłowym, usługowym i uzdrowiskowym. Od 2013 roku w granicach miasta znajdują się miejsca pod inwestycje Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Zrzeszony w Związku Miast Polskich.

Miasto uznawane jest za stolicę Kujaw Zachodnich i tradycyjnie nazywane jest miastem na soli[6]. W Inowrocławiu funkcjonują sanatoria, domy uzdrowiskowe i tężnia solankowa, a samo miasto posiada status uzdrowiska.

Co warto zobaczyć

Muzeum im. Jana Kasprowicza znajduje się w Inowrocławiu, w przepięknym Pałacu Mieszczańskim. W zbiorach znajdziemy pamiątki po znanym inowrocławianinie Janie Kasprowiczu, a także związane ze Stanisławem Przybyszewskim oraz regionem i jego mieszkańcami

 

Park Solankowy w Inowrocławiu to miejsce, które trzeba koniecznie odwiedzić, będąc w tym mieście. Połączenie rekreacji z mikroklimatem uzdrowiska to świetny pomysł na spędzenie czasu wolnego.

 

Warto zajrzeć na odnowiony Rynek oraz główny deptak, czyli ulicę Królowej Jadwigi. Spacerując wokół głównego placu i promenadą można zobaczyć kilka starych kamienic (np. budynek poczty), pomnik Królowej Jadwigi (tej, co przepowiedziała klęskę Krzyżakom), podświetloną fontannę czy charakterystyczne figurki żaczków, które wskazują nam najciekawsze atrakcje w Inowrocławiu.