TERMINY

Program

 

Wyjazd godz. 8:00 (Bydgoszcz ul. Jagiellońska koło Pałacu Młodzieży)

Przejazd do 

Zwiedzanie z przewodnikiem 

Przerwa na odpoczynek kawa + ciast

Obiad

Zwiedzanie 

Czas wolny

Wyjazd godz. 18:00

Przyjazd do Bydgoszczy

 

 

Uwagi dodatkowe

 

  • Kolejność realizacji programu może ulec zmianie.
 

Cena zawiera

 

  • Stare miasto

  • Jezioro Malta

  • Podziemia poznańskiej katedry

  • Największy park miejski Park Cytadela (ok. 100 ha) znajdujący się w centrum miasta.

  • Przerwa na kawe + ciasto, 
  • Dwudaniowy obiad
  • Transport: Autokar turystyczny.
  • Ubezpieczenie 
  • Opieka pilota.

Pakujemy misia w teczkę i jedziemy na wycieczkę

Imię
Nazwisko
Twój e-mail:
Numer telefonu
Wycieczka / gdzie
Data
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Poznań

Poznań, Stołeczne Miasto Poznań – miasto na prawach powiatu w zachodniej Polsce, położone na Pojezierzu Wielkopolskim, nad rzeką Wartą, u ujścia Cybiny. Historyczna stolica Wielkopolski, od 1999 r. siedziba władz województwa wielkopolskiego i powiatu

Co warto zobaczyć w Poznaniu

Codziennie, gdy zegar ratuszowy wybija godzinę dwunastą w południe, w wieżyczce nad zegarem otwierają się drzwiczki i ukazują się dwa koziołki

W podziemiach poznańskiej katedry można zobaczyć relikty pierwszej polskiej katedry z X w., grobowce pierwszych władców Mieszka I i Bolesława Chrobrego oraz baptysterium z 966 roku.

Rogal świętomaciński powstaje z ciasta półfrancuskiego i nadzienia z białego maku oraz bakalii. Dziś to jeden z najsłynniejszych polskich wypieków, chroniony unijnym certyfikatem pozwalającym wypiekać go wedle ścisłych wskazań tylko w Wielkopolsce.

Wzdłuż północnego brzegu Jeziora Maltańskiego biegnie licząca ok. 3,8 km trasa ulubionej przez dzieci kolejki parkowej “Maltanka”, którą można dojechać do

Stary Browar to centrum handlu i sztuki powstałe w dawnym, XIX-wiecznym browarze. Oprócz wielu sklepów, znajdują się tu ogródki, kluby, park, centrum sztuki

Dawny Zamek Cesarski to ostatnia i najmłodsza rezydencja monarsza w Europie, która powstała na początku XX wieku dla cesarza Wilhelma II.

Centrum Szyfrów Enigma opowiada nieznaną historię sukcesu polskich matematyków. Upowszechnia ją i osadza w historii szyfrów oraz zmian technologicznych na świecie.

Muzeum Narodowe posiada m.in. unikatowy zbiór portretów trumiennych, bogatą kolekcję malarstwa polskiego (Młoda Polska) i europejskiego. Znajduje się tu najcenniejsza w Polsce kolekcja malarstwa hiszpańskiego.

Największy park miejski Park Cytadela (ok. 100 ha) znajdujący się w centrum miasta, został utworzony na pozostałościach dawnej twierdzy pruskiej.