Od stycznia 2023 roku podjęliśmy współpracę z Vratislavia Medica. Szpital wyposażony jest w basen rehabilitacyjny w którym podopieczni fundacji odbywają zajęcia.

Vratislavia Medica we Wrocławiu https://www.vratislavia-medica.pl/ to wielospecjalistyczny nowoczesny szpital, który zapewnia najwyższej jakości opiekę medyczną oraz pobyt w komfortowych warunkach.

Oferuje kompleksową opiekę medyczną w zakresie leczenia operacyjnego, nowoczesnej diagnostyki, wielospecjalistycznych konsultacji lekarskich, specjalistycznej rehabilitacji i fizjoterapii. Wykorzystuje innowacyjne i nowoczesne metody leczenia, które umożliwiają pacjentom szybki powrót do dawnej sprawności oraz codziennej aktywności.

Specjalizuje się w następujących obszarach:

  • leczenia operacyjnego – ortopedia, neurochirurgia, chirurgia kręgosłupa, ginekologia, uroginekologia, chirurgia plastyczna i chirurgia ogólna
  • rehabilitacji i fizjoterapii - neurologicznej, ortopedycznej, pooperacyjnej, powypadkowej, uroginekologicznej, stomatologicznej, po mastektomii,
  • rehabilitacja ortopedyczna – po urazach i kontuzjach narządu ruchu w tym również po wypadkach
  • wielospecjalistycznych konsultacjach specjalistycznych
  • nowoczesnej diagnostyki

Szpital Vratislavia Medica zapewnia wykwalifikowaną kadrę medyczną, lekarzy, fizjoterapeutów, psychologów, terapeutów, pielęgniarki i opiekunów medycznych. Podczas pobytu pacjenci korzystają z komfortowych 1- lub 2- osobowych pokoi z łazienką, TV i WiFi, całodziennego wyżywienia.

Wykorzystują wszechstronne programy rehabilitacji, uznane na całym świecie techniki fizjoterapii oraz nowoczesny sprzęt rehabilitacyjny, taki jak m.in. platforma do oceny dystrybucji obciążenia, platforma stabilometryczna ze sprzężeniem zwrotnym, szeroki wachlarz zabiegów fizykalnych (głęboka oscylacja, SIS, fala uderzeniowa).

Dodatkowo szpital Vratislavia Medica dysponuje basenem rehabilitacyjnym wyposażonym w tor z prze­ciwprądem do nauki chodu. Rehabilitację w wodzie oferujemy w szczególności osobom z niepełnosprawnością fizyczną, po amputacjach, po operacjach, urazach ortopedycznych lub osłabionym napięciem mięśniowym.