Fundacja Równik ogłasza zbiórkę pieniężną na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

Mateusza Szot

 

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot”

z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

 

Mateusz, jest moim narzeczonym od niespełna roku. Parą jesteśmy od około 8 lat. Mati jest przystojnym, wysokim o umięśnionej budowie ciała mężczyzną. Uwielbia sport a przede wszystkim pływanie. Jest w tym naprawdę dobry. Pływanie uprawia ponad połowę swojego życia – a ma zaledwie 27 lat. Mateusza koronnym stylem jest styl klasyczny. Swoją pasją do pływania zaraża dzieci oraz młodzież na zajęciach z nauki pływania. To jest taka jego odskocznia od codziennych spraw, wejście w beztroskie chwile. Konsekwentny i wymagający oraz oczekujący jak najlepszych rezultatów od swoich podopiecznych. Swoją pasję do pływania realizował w weekendy. Wcześniej zanim zaczęła się pandemia całe tygodnie spędzał na basenie. Niestety pandemia przyniosła zmiany. Mati musiał podjąć decyzję o przebranżowieniu. Jedyną rozsądną decyzją było przejście na zawód, który od lat wykonywał Jego Tato. Tak więc od poniedziałku do piątku Mati był dekarzem. Jeździł ze swoim tatą i wykonywał wszelkiego rodzaju prace związane z naprawą dachów. Tych na dużych osiedlach jak i na małych prywatnych domkach. Bardzo był zadowolony z tego co robi, chociaż zajęło mu trochę czasu do przełamania się. Wiedział, że tak ciężką i wymagającą pracą jest w stanie zapewnić nam dobre życie.

Chciał się uczyć i chłonąć wiedzę, która posiada tata. Z każdego małego sukcesu i kolejnej wykonanej samodzielnie pracy rósł na siłach. Uwielbiam patrzeć, jak się spełnia i realizuje. Po pracy szukał – szukał kolejnych wyzwań związanych z pokonywaniem swoich granic fizycznych. Wyjazdy na zawody, a to open water, a to basen, a to maraton w jeziorze. Jest to człowiek który swoją energią zaraża innych. Pełen siły i witalności. Człowiek wprowadzający zamieszanie jak tylko wpadnie do domu, rzucający kolejnymi zadaniami – jakby w ciągu dnia miał ich mało.

 

18.05.2022 Mati uległ poważnemu wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją zdarzeń był duży obrzęk mózgu oraz krwiak, który przysporzył najwięcej kłopotów. Dodatkowe obrażenia to złamanie 5 żeber, złamana lewa łopatka oraz uszkodzony odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Pierwsze odbarczenie było wykonane 18.05.2022 r. kolejne 23.05.2022 r. Pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu były zagrażające życiu. Każdego kolejnego dnia Mateusz udowadnia nam jakim jest bohaterem. Od około tygodnia wodzi wzrokiem, ściska prawą rękę, delikatnie porusza prawą stopą reaguje na głos i próbuje spełniać polecenia. Każda wykonana rzecz przez Mateusza jest dla nas wielkim sukcesem. Lewa ręka oraz noga są sparaliżowane.

Ze względu na odniesione obrażenia, jest konieczna specjalistyczna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacyjnym. Takie miejsce pozwoli stanąć Mateuszowi na nogi i wrócić do samodzielności. Niestety przy tak poważnych obrażeniach rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Przekazując cegiełkę wsparcia, przybliżają Państwo swoją pomocą Mateusza do szybszego powrotu do zdrowia.

Bardzo dziękuję za wsparcie w imieniu Mateusza oraz całej rodziny.

 

Zebrane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, w szczególności: wizyty lekarskie, konsultacje, zabiegi lecznicze, zakup leków, rehabilitacje, sprzęty rehabilitacyjne, sprzęty medyczne, środki medyczne (np. rękawiczki lateksowe, cewniki).

Zebrane środki

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy

Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot” z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

Darowizny

Fundacja przekaże zebrane środki bezpośrednio do dostawców towarów i usług związanych z leczeniem i rehabilitacją, bądź dla podopiecznego Fundacji, który zobowiąże się do wydatkowania ich na cele ogłoszonej zbiórki.

Zebrane środki

 Cel zbiórki przeznaczony jest na pobyt Mateusza w ośrodku rehabilitacyjnym.

 

Koszt rehabilitacji w

ośrodku to 60 000 zł

 

Data rozpoczęcia zbiórki 17.06.2022

 

Zebraliśmy 48118,69 zł

 

Cel zbiórki

REGULAMIN

RODO