RODO

 

 

Kochani,

Z całego serca chciałabym podziękować za tak szybką reakcję na zbiórkę. Dzięki waszej hojności mogliśmy szybko zacząć rehabilitację która jest niezbędna do przywrócenia sprawności Mateusza. Nie spodziewaliśmy się że w tak krótkim czasie uzbieramy sumę pozwalającą zrealizować dwa miesiące rehabilitacji. Jesteśmy obecnie po 17 dniach pobytu z ośrodku. Każdego dnia Mateusz pokonuje kolejne bariery. Początek był ciężki ale każdy dzień pokazuje jak bardzo walczy, oraz jak wielką ma determinację. Ze zdumieniem obserwuje jego poprawę dlatego chciałabym się tym podzielić również z wami. Bo to wasz wkład nam na to pozwolił. Rehabilitacja składa się z zajęć dysfagii, komunikacji, konsultacji okulistycznych, neurologicznych oraz psychologicznych. Natomiast główny nacisk stawiany jest na rehabilitacje, codziennie Mateusz ma 3 godziny rehabilitacji funkcjonalnej w tym pionizację. Wydawać może się mało - 3 godziny - ale dla Matiego każda godzina to wielkie wyzwanie. Organizm po każdej godzinie zajęć domaga się porządnej drzemki. Obecnie z Matim można się porozumieć za pomocą gestów, kartki - ponieważ bardzo ładnie pisze, oraz za pomącą prostych komunikatów słownych. Dla zobrazowania jeszcze dwa tygodnie temu nie było z nim żadnego kontaktu. Mateusz ma zachowane logiczne myślenie, wszystkie informacje są zachowane, pamięć wsteczna również. Wsteczna na tyle że wie ile to pierwiastek z dwudziestu pięciu :)Ostatnio rozmawiając z Matim powiedziałam że jesteśmy w drodze zdobycia szczytu w Himalajach, ale w japonkach - więc potrzebujemy czasu. Chociaż wiem że z jego determinacją możemy się zdziwić jak szybko te japonki zmienimy na buty trekingowe.

Wielkie podziękowania przede wszystkim w imieniu Mateusza oraz całej rodziny.

 

 

10.08.2022

Dobijamy do końca drugiego miesiąca rehabilitacji. Praca którą wykonuje Mateusz jest bardzo ciężka. Przynosi efekty z dnia na dzień małymi kroczkami. Okazało się, że jest potrzebna dalsza rehabilitacja która potrwa minimalnie pół roku.

Od 21 sierpnia będziemy zaczynać trzeci miesiąc rehabilitacji w PCRF w związku z tym rozpoczynamy ponownie zbiórkę. Kwotę którą potrzebujemy na realizację marzeń Mateusza czyli powrót do sprawności to około 60 tysięcy czyli najbliższe dwa miesiące. Pomóżmy Mateuszowi spełnić jego największe marzenie - odzyskanie sprawności ruchowej. Na ten moment Mati zaczyna: jeść, pić oraz siedzieć przy pomocy podparcia. Dzielnie znosi godzinną pionizację która jest największym obciążeniem dla organizmu. Od około miesiąca jest bez rurki tracheotomijnej Głos powoli wraca w postaci szeptu- ale nadal czekam na to jak w pełni się odezwie. Za nami kawał ciężkiej pracy, której nie można zaprzepaścić przerywając rehabilitację. Dlatego zwracam się ponownie o pomoc w zebraniu kwoty pozwalającej kontynuować rehabilitację. We wrześniu przewidywana jest rekonstrukcja czaszki po kraniotomii odbarczającej, którą Mati przeszedł dwukrotnie w maju.

Cały czas idziemy dzielnie do przodu.

 

                                                                                                                                 

 

 

15.09.2022
„Od 21 sierpnia do 20 września obywa się traci miesiąc rehabilitacji w PCRF VOTUM w Krakowie. W związku z planowana rekonstrukcją czaszki, oraz poprawiającym się stanem podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca rehabilitacji. Kolejny ośrodek rehabilitacyjny znajduje się we Wrocławi do momentu wyznaczonego terminu operacji plastyki czaszki tam będziemy kontynuować rehabilitacje. 
Zmiana ośrodka ma na celu odświeżenie, psychiki oraz zwiększenie motywacji Mateusza do dalszej ciężkiej pracy. 
Taka decyzja nie była jeszcze niedawno możliwa, ale ze względu na znaczne poprawy u Matiego jesteśmy w stanie przemieścić się bliżej domu. Nadal kontynuujemy zbiórkę na dalsze leczenie, leki oraz konsultacje u specjalistów. Bardzo dziękujemy za wsparcie” 

                                                                                                                                                             

 

 

 

27.10.2022

Kochani, Aktualnie skończyliśmy 4 tygodnie rehabilitacji we Wrocławiu. Mati z dnia na dzień pokonuje kolejne bariery. Trzeciego października została przeprowadzona rekonstrukcja czaszki, operacja była bardzo rozległa i skomplikowana, na szczęście wszystko poszło z godnie z planem i zakończyło sukcesem. Obecnie Mati samodzielnie je, odzyskał głos i zaczyna stawiać pierwsze kroki. Jego determinacja aby osiągnąć pełna sprawność jest niesamowita. Od 26.10 zaczął uczęszczać ponownie na basen. Dzięki takiej formie rehabilitacji mięśnie stają się bardziej rozluźnione. Obecnie w tym samym ośrodku przebywają również nasi znajomi, których poznaliśmy podczas rehabilitacji w Krakowie. Wspólnie spacerujemy chodzimy do restauracji na kawę. Zaczynamy funkcjonować normalnie. Dzięki poprawie stanu Matiego w najbliższy weekendy odbędziemy wspólna przejażdżkę samochodem, pierwsza od około pół roku 😄 Jeśli ktoś z was chciałby porozmawiać z Mateuszem to zachęcam do kontaktu telefonicznego. Od dwóch tygodni Mati korzysta z telefonu. Dziękuje wam za wsparcie i przesyłamy noc uścisków.

 

                                                                                                                         

 

 

 

24.11.2022
❗️ ❗️ ❗️Kochani ❗️❗️❗️
U nas wszystko się rozpędza 💪🏻
Tym samym nie mamy zamiaru zwalniać. 
Wiele osób mi mówiło że rekonstrukcja czaszki może nic nie zmienić albo zmieni wszystko. Na szczęście u nas jest ta druga opcja.
Mati jest niezwykle dzielny. Każdego dnia działa pełną parą. Ośrodek w którym aktualnie przebywamy wpływa na jego samopoczucie niesamowicie. 
Tym samym zaangażowanie personelu napędza go do działania. Z tego miejsca bardzo wszystkim dziękujemy. W planach mamy kontynuować rehabilitację do 20.12.2022r. 
Następnie zrobimy sobie dwa tygodnie przerwy na czas świąt i sylwestra. To będzie pierwszy raz Mateusza w domu od maja. 
Aktualnie Mati ma usuniętego PEGa co oznacza że całkowicie radzi sobie z jedzeniem oraz piciem. Do takiego stopnia że wrócił do swojego ulubionego espresso - wraca do swoich wcześniejszych smaków. 
Waga z która zaczynał rehabilitację to 54 kg w tym momencie waży prawie 67. Jego organizm się świetnie regeneruje. 
Podczas rehabilitacji stawiany jest nacisk na chodzenie. Lewa noga zaczyna reagować coraz lepiej. Mowa jest coraz bardziej wyraźna - nawet potrafi krzyknąć.
Udało nam się również przejść ze specjalistycznego wózka inwalidzkiego na taki podstawowy rehabilitacyjny. Dzięki temu Mateusz zaczyna poruszać się samodzielnie. 
Nasze życie powoli wraca do normy. Możemy zjeść już wspólnie śniadanie, obiad czy kolacje.
Chodzimy do baru na kawę i urządzamy pogawędki o naszej przyszłości. 
Cudownie jest być z nim - takim samym jak przed wypadkiem. Najważniejsze że funkcjonowanie mózgu nie zostało naruszone. 
Nadal ma swój zadziorny charakterek, jak trzeba to przeklnie a i potrafi nawet dyskutować z rehabilitantami :) 
Wieżę również, że dzięki jego determinacji i zacięciu do walki szybko wróci do sprawności. 
Mati obiecuje wszystkim ze wystartuje w paraolimpiadzie  która ma się odbyć w Los Angeles. 
Trzymam go za słowo.
 
Tym czasem DZIĘKUJEMY WAM ZA WSZYSTKO. DZIĘKUJEMY ZA TO JAKICH WSPANIAŁYCH LUDZI MAMY WOKÓŁ SIEBIE.
 
 
 

13.01.2023 r.

 

Za nami intensywny Grudzień.

Miesiąc który dużo normalności wniósł do naszego dość zwariowanego życia.

Od 1 do 20.12 Mati kontynuował rehabilitację, podczas:

 

- fizjoterapii:

Ćwiczył chodzenie, wchodzenie i schodzenie po schodach, wzmacniał wszystkie partie ciała podczas leżenia oraz klęku, stał przy drabinkach oraz parapodium, poddawany był masażom rozluźniającym, ćwiczył leżenie na brzuchu,

- fizykoterapii:

Uczęszczał na SIS, laser, oscylację,

- terapii zajęciowej:

Ćwiczył pamięć, funkcjonowanie lewej ręki oraz prawej, wzrok, logiczne myślenie itp.,

- terapii neurologopedycznej:

Siłę głosu, poprawność mowy,

- fizjoterapii w wodzie:

Ćwiczył chodzenie oraz pływanie głównie kraulem, oraz rozluźniające na plecach.

 

Poprawę stanu zdrowia Matiego widać z dnia na dzień. Robi szokujące postępy. Nadal zawzięcie dąży do szybkiego powrotu do zdrowia.

Weekend przed świętami pierwszy raz wyruszyliśmy w podróż samochodem po Wrocławskich drogach. Mało tego odwiedziliśmy 3 galerie handlowe, w których Mati pierwszy raz od 7 miesięcy mógł sam zrobić zakupy. Oczywiście nie obyło się bez przerwy na kawkę i ciasto . Spędzając czas z Matim doceniam takie proste czynności dnia codziennego. Niestety podczas naszych wizyt w centrach handlowych zauważamy jak wiele problemów mają na swojej drodze osoby niepełnosprawne.

20 grudnia o godzinie 13:00 wyruszyliśmy w podróż - dokładnie 310 km od Wrocławia. Nasz pierwszy przystanek to mój dom rodzinny na obrzeżach Bydgoszczy. Czas spędzaliśmy na wspólnym przygotowywaniu ciast, sałatek, pierników oraz ubieraniu choinki. Oczywiście nie było tak lekko, rehabilitacja również się odbywała . Wigilię spędziliśmy całą rodziną, pierwszy raz się spotkaliśmy od Świąt Wielkanocnych. W środę 28 grudnia ruszyliśmy dalej. Kolejnym naszym kierunkiem był Półwysep Helski. Przed nami było kolejne 300 km. Mati rewelacyjnie znosi jazdę samochodem. Zatrzymaliśmy się w Jastarni, jest to mnie więcej w połowie półwyspu. Codziennie graliśmy w gry planszowe oraz chodziliśmy na spacery. Podczas pobytu zwiedziliśmy Hel, Jastarnię oraz Juratę. Odwiedzaliśmy kawiarnie i restauracje. Tak naprawdę to był nasz początek normalności poza murami szpitalnymi. Było super!!!

 

 

 

Serdecznie pozdrawiamy,

Życzymy wszystkiego dobrego na rok 2023 r.

A przede wszystkim dużo zdrowia i spokoju <3

 

 

 

 

 

Cel zbiórki

 Cel zbiórki przeznaczony jest na pobyt Mateusza w ośrodku rehabilitacyjnym.

Data rozpoczęcia zbiórki 17.06.2022

 

Koszt rehabilitacji w ośrodku jakie pokryła fundacja

1) od 26.06.2022 do 23.07.2022 koszt rehabilitacji 29170,00 zł

2) od 23.07.2022 do 20.08.2022 koszt rehabilitacji 26140,00 zł

3) 27.07.2022 zakup spec. wózka inwalidzkiego + leki 3899,69 zł 

4) od 20.08.2022 do 17.09.2022 koszt 24670,00 zł   

5) od 10.10.2022 do 24.10.2022 koszt rehabilitacji 10147,00 zł

6) zakup środków higienicznych koszt 5198,16 zł

7) od 01.01.2023 do 31.01.2023 koszt rehabilitacji na basenie 600,00 zł

8) od 01.02.2023 do 28.02.2023 koszt rehabilitacji na basenie 1943,40 zł

9) od 01.03.2023 do 31.03.2023 koszt rehabilitacji na basenie 2546,20 zł

10)od 01.04.2023 do 30.04.2023 koszt rehabilitacji na basenie 2119,40 zł

 

Zebraliśmy 106433,85zł

Wydaliśmy 106433,85zł

 

 

REGULAMIN

Fundacja Równik ogłasza zbiórkę pieniężną na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

Mateusza Szot

 

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot”

z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

 

 

 

18.05.2022 Mati uległ poważnemu wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją zdarzeń był duży obrzęk mózgu oraz krwiak, który przysporzył najwięcej kłopotów. Dodatkowe obrażenia to złamanie 5 żeber, złamana lewa łopatka oraz uszkodzony odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Pierwsze odbarczenie było wykonane 18.05.2022 r. kolejne 23.05.2022 r. Pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu były zagrażające życiu. Każdego kolejnego dnia Mateusz udowadnia nam jakim jest bohaterem. Od około tygodnia wodzi wzrokiem, ściska prawą rękę, delikatnie porusza prawą stopą reaguje na głos i próbuje spełniać polecenia. Każda wykonana rzecz przez Mateusza jest dla nas wielkim sukcesem. Lewa ręka oraz noga są sparaliżowane.

Ze względu na odniesione obrażenia, jest konieczna specjalistyczna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacyjnym. Takie miejsce pozwoli stanąć Mateuszowi na nogi i wrócić do samodzielności. Niestety przy tak poważnych obrażeniach rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Przekazując cegiełkę wsparcia, przybliżają Państwo swoją pomocą Mateusza do szybszego powrotu do zdrowia.

Bardzo dziękuję za wsparcie w imieniu Mateusza oraz całej rodziny.

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 

Wpłaty od firm

STUDIO KOSMETYCZNO-WIZAŻOWE ODNOVA BEAUTY EXPERTS  

WROCŁAW

 

 

INSTYTUT AUTOMATYKI SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH 

WROCŁAW

 

 

FONTIS ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI -

WROCŁAW

 

 

MCA sp. z o. o. 

WROCŁAW

 

 

BED-BUD 

WROCŁAW

 

 

GELENADA-MED 

WROCŁAW

 

 

DACHBLACH

WROCŁAW

 

 

MOLYBOG SERGII

ŚRODA ŚLĄSKA

 

 

 

ANDRZEJ

TOMASZ

JOANNA

SYBILLE

AURELIO

AGNIESZKA

WOJCIECH

AGNIESZKA

EWELINA

ANNA

MARIUSZ

TERESA

MIROSŁAW

DARIUSZ

MARZENA

ANNA

JOLANTA

WOJCIECH

ANNA

KLAUDIA

OLGA

RYSZARD

ANGELIKA

WIKTOR

ZOFIA

PIOTR

PIOTR

ŁUKASZ

MARIA

JACEK

SŁAWOMIR

MAGDALENA

DAWID

ADRIAN

TERESA

KATARZYNA

ADAM

JAN

JANUSZ

AGNIESZKA

PIOTR

ALICJA

TOMASZ

PAWEŁ

KONRAD

KRYSTYNA

ARTUR

WIOLETA

AGATA

DARIUSZ

MARCIN

KRZYSZTOF

KAROLINA

OLEKSY

JANUSZ

MIECZYSŁAW

MINIKA

IWONA

SABASTIAN

KINGA

MONIKA

KRYSTYNA

PATRYK

JAKUB

BARTŁOMIEJ

MICHAŁ

MACIEJ

SZYMON

JAN

MAXIMILIAN

KINGA

MATEUSZ

KACPER

DORIAN

MIKOŁAJ

ANNA

STEFANIA

JAKUB

SZYMON

RAFAŁ

ADAM

BARTŁOMIEJ

BARBORA

MATEUSZ

ANDRZEJ

PIOTR

BEATA

KACPER

EVA

MAŁGORZATA

ALICJA

DARIUSZ

JACEK

JADWIGA

ANNA

Wpłaty od osób prywatnuch

MIŁOSZ

ANETA

BARTOSZ

ANNA

MAREK

JAKUB

PAWEŁ

PATRYCJA

MAGDALENA

GRAŻYNA

MIECZYSŁAW

MARCIN

TOBIASZ

KAMILA

DOROTA

MIECZYSŁAW

MAŁGORZATA

WOJCIECH

GRZEGORZ

WOJCIECH

MIECZYSŁAW

KATARZYNA

TOMASZ

ALEKSANDRA

KAROLINA

WALTER

JACEK

DAMIAN

EWA

MIKOŁAJ

KAROLINA

SANDRA

MINOKA

DOROTA

ALEKSANDRA

EWA

ANNA

AGNIESZKA

ELŻBIETA

RAFAŁ

MARIA

EWA

MICHELE

WIKTORIA

VIOLETTA

PIOTR

JUSTYNA

DANIEL

KiNGA

ROMAN

MAŁGORZATA

JOANNA

WIKTORIA

KRYSTIAN

PRZEMYSŁAW

HALINA

JACEK

GRZEGORZ

EWA

MONIKA

PAULINA

ANNA

MACIEJ

IWONA

PAWEŁ

JOANNA

BARTŁOMIEJ

EWA

AGNIESZKA

ALEKSANDRA

MAREK

GRZEGORZ

TOMASZ

RAFAŁ

MICHAŁ

JAKUB

RADOSŁAW

JUSTYNA

PIOTR

MARTA

ELZBIETA

GRZEGORZ

MAŁGORZATA

SEBASTIAN

PAWEŁ

ADA

ANNA

OSKAR

EWA

KRYSTYNA

NATALIA

KRYSTYNA

Fundacja przekaże zebrane środki bezpośrednio do dostawców towarów i usług związanych z leczeniem i rehabilitacją, bądź dla podopiecznego Fundacji, który zobowiąże się do wydatkowania ich na cele ogłoszonej zbiórki.

Zebrane środki

Darowizny

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy

Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot” z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

Zebrane środki

Zebrane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, w szczególności: wizyty lekarskie, konsultacje, zabiegi lecznicze, zakup leków, rehabilitacje, sprzęty rehabilitacyjne, sprzęty medyczne, środki medyczne (np. rękawiczki lateksowe, cewniki).