Fundacja Równik ogłasza zbiórkę pieniężną na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji

Mateusza Szot

 

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot”

z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

 

Mateusz, jest moim narzeczonym od niespełna roku. Parą jesteśmy od około 8 lat. Mati jest przystojnym, wysokim o umięśnionej budowie ciała mężczyzną. Uwielbia sport a przede wszystkim pływanie. Jest w tym naprawdę dobry. Pływanie uprawia ponad połowę swojego życia – a ma zaledwie 27 lat. Mateusza koronnym stylem jest styl klasyczny. Swoją pasją do pływania zaraża dzieci oraz młodzież na zajęciach z nauki pływania. To jest taka jego odskocznia od codziennych spraw, wejście w beztroskie chwile. Konsekwentny i wymagający oraz oczekujący jak najlepszych rezultatów od swoich podopiecznych. Swoją pasję do pływania realizował w weekendy. Wcześniej zanim zaczęła się pandemia całe tygodnie spędzał na basenie. Niestety pandemia przyniosła zmiany. Mati musiał podjąć decyzję o przebranżowieniu. Jedyną rozsądną decyzją było przejście na zawód, który od lat wykonywał Jego Tato. Tak więc od poniedziałku do piątku Mati był dekarzem. Jeździł ze swoim tatą i wykonywał wszelkiego rodzaju prace związane z naprawą dachów. Tych na dużych osiedlach jak i na małych prywatnych domkach. Bardzo był zadowolony z tego co robi, chociaż zajęło mu trochę czasu do przełamania się. Wiedział, że tak ciężką i wymagającą pracą jest w stanie zapewnić nam dobre życie.

Chciał się uczyć i chłonąć wiedzę, która posiada tata. Z każdego małego sukcesu i kolejnej wykonanej samodzielnie pracy rósł na siłach. Uwielbiam patrzeć, jak się spełnia i realizuje. Po pracy szukał – szukał kolejnych wyzwań związanych z pokonywaniem swoich granic fizycznych. Wyjazdy na zawody, a to open water, a to basen, a to maraton w jeziorze. Jest to człowiek który swoją energią zaraża innych. Pełen siły i witalności. Człowiek wprowadzający zamieszanie jak tylko wpadnie do domu, rzucający kolejnymi zadaniami – jakby w ciągu dnia miał ich mało.

 

18.05.2022 Mati uległ poważnemu wypadkowi. Spadł z wysokości. Konsekwencją zdarzeń był duży obrzęk mózgu oraz krwiak, który przysporzył najwięcej kłopotów. Dodatkowe obrażenia to złamanie 5 żeber, złamana lewa łopatka oraz uszkodzony odcinek piersiowy i lędźwiowy kręgosłupa. W wyniku odniesionych obrażeń konieczne było ustabilizowanie odcinków kręgosłupa oraz odbarczenie mózgu ze względu na narastający obrzęk i krwiak. Pierwsze odbarczenie było wykonane 18.05.2022 r. kolejne 23.05.2022 r. Pierwsze dwa tygodnie pobytu w szpitalu były zagrażające życiu. Każdego kolejnego dnia Mateusz udowadnia nam jakim jest bohaterem. Od około tygodnia wodzi wzrokiem, ściska prawą rękę, delikatnie porusza prawą stopą reaguje na głos i próbuje spełniać polecenia. Każda wykonana rzecz przez Mateusza jest dla nas wielkim sukcesem. Lewa ręka oraz noga są sparaliżowane.

Ze względu na odniesione obrażenia, jest konieczna specjalistyczna rehabilitacja w ośrodku rehabilitacyjnym. Takie miejsce pozwoli stanąć Mateuszowi na nogi i wrócić do samodzielności. Niestety przy tak poważnych obrażeniach rehabilitacja będzie długa i kosztowna. Przekazując cegiełkę wsparcia, przybliżają Państwo swoją pomocą Mateusza do szybszego powrotu do zdrowia.

Bardzo dziękuję za wsparcie w imieniu Mateusza oraz całej rodziny.

 

Zebrane środki przeznaczone są na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji, w szczególności: wizyty lekarskie, konsultacje, zabiegi lecznicze, zakup leków, rehabilitacje, sprzęty rehabilitacyjne, sprzęty medyczne, środki medyczne (np. rękawiczki lateksowe, cewniki).

Zebrane środki

Darowizny na wskazany cel można przekazywać wyłącznie przelewem na rachunek bankowy

Fundacji Równik

63 1090 1896 0000 0001 4826 0898

tytułem wpłaty „na leczenie/rehabilitację Mateusz Szot” z podaniem danych wpłacającego – imienia, nazwiska, adresu.

Darowizny

Fundacja przekaże zebrane środki bezpośrednio do dostawców towarów i usług związanych z leczeniem i rehabilitacją, bądź dla podopiecznego Fundacji, który zobowiąże się do wydatkowania ich na cele ogłoszonej zbiórki.

Zebrane środki

 Cel zbiórki przeznaczony jest na pobyt Mateusza w ośrodku rehabilitacyjnym.

Data rozpoczęcia zbiórki 17.06.2022

 

Koszt rehabilitacji w ośrodku jakie pokryła fundacja

1) od 26.06.2022 do 23.07.2022 koszt 29170 zł

2) od 23.07.2022 do 20.08.2022 koszt 26140 zł

3) 27.07.2022 zakup specjalistycznego wózka inwalidzkiego + leki

3899,69 zł 

4) od 20.08.2022 do 17.09.2022 koszt 24670 zł                

Zebraliśmy 99494,05zł

Wydaliśmy 83879,69 zł

Od 21 sierpnia rozpocznie się trzeci miesiąc rehabilitacji w PCRF w związku z tym rozpoczynamy ponownie zbiórkę.

Kwotę którą potrzebujemy na opłacenie rehabilitacji Mateusza 

to około 60 tysięcy czyli najbliższe dwa miesiące. 

 

Cel zbiórki

REGULAMIN

RODO

MIŁOSZ

ANETA

BARTOSZ

ANNA

MAREK

JAKUB

PAWEŁ

PATRYCJA

MAGDALENA

GRAŻYNA

MIECZYSŁAW

MARCIN

TOBIASZ

KAMILA

DOROTA

MIECZYSŁAW

MAŁGORZATA

WOJCIECH

GRZEGORZ

WOJCIECH

MIECZYSŁAW

KATARZYNA

TOMASZ

ALEKSANDRA

KAROLINA

WALTER

JACEK

DAMIAN

EWA

MIKOŁAJ

KAROLINA

SANDRA

MINOKA

DOROTA

ALEKSANDRA

EWA

ANNA

AGNIESZKA

ELŻBIETA

RAFAŁ

MARIA

EWA

MICHELE

WIKTORIA

VIOLETTA

PIOTR

JUSTYNA

DANIEL

KiNGA

ROMAN

MAŁGORZATA

JOANNA

WIKTORIA

KRYSTIAN

PRZEMYSŁAW

HALINA

JACEK

GRZEGORZ

EWA

MONIKA

PAULINA

ANNA

MACIEJ

IWONA

PAWEŁ

JOANNA

BARTŁOMIEJ

EWA

AGNIESZKA

ALEKSANDRA

MAREK

GRZEGORZ

TOMASZ

RAFAŁ

MICHAŁ

JAKUB

RADOSŁAW

JUSTYNA

PIOTR

MARTA

ELZBIETA

GRZEGORZ

MAŁGORZATA

SEBASTIAN

PAWEŁ

ADA

ANNA

OSKAR

EWA

KRYSTYNA

NATALIA

KRYSTYNA

Wpłaty od osób prywatnuch

ANDRZEJ

TOMASZ

JOANNA

SYBILLE

AURELIO

AGNIESZKA

WOJCIECH

AGNIESZKA

EWELINA

ANNA

MARIUSZ

TERESA

MIROSŁAW

DARIUSZ

MARZENA

ANNA

JOLANTA

WOJCIECH

ANNA

KLAUDIA

OLGA

RYSZARD

ANGELIKA

WIKTOR

ZOFIA

PIOTR

PIOTR

ŁUKASZ

MARIA

JACEK

SŁAWOMIR

MAGDALENA

DAWID

ADRIAN

TERESA

KATARZYNA

ADAM

JAN

JANUSZ

AGNIESZKA

PIOTR

ALICJA

TOMASZ

PAWEŁ

KONRAD

KRYSTYNA

ARTUR

WIOLETA

AGATA

DARIUSZ

MARCIN

KRZYSZTOF

KAROLINA

OLEKSY

JANUSZ

MIECZYSŁAW

MINIKA

IWONA

SABASTIAN

KINGA

MONIKA

KRYSTYNA

PATRYK

JAKUB

BARTŁOMIEJ

MICHAŁ

MACIEJ

SZYMON

JAN

MAXIMILIAN

KINGA

MATEUSZ

KACPER

DORIAN

MIKOŁAJ

ANNA

STEFANIA

JAKUB

SZYMON

RAFAŁ

ADAM

BARTŁOMIEJ

BARBORA

MATEUSZ

ANDRZEJ

PIOTR

BEATA

KACPER

EVA

MAŁGORZATA

ALICJA

DARIUSZ

JACEK

JADWIGA

ANNA

STUDIO KOSMETYCZNO-WIZAŻOWE ODNOVA BEAUTY EXPERTS  

WROCŁAW

 

 

INSTYTUT AUTOMATYKI SYSTEMÓW ENERGETYCZNYCH 

WROCŁAW

 

 

FONTIS ZARZĄDZANIE NIERUCHOMOŚCIAMI -

WROCŁAW

 

 

MCA sp. z o. o. 

WROCŁAW

 

 

BED-BUD 

WROCŁAW

 

 

GELENADA-MED 

WROCŁAW

 

 

DACHBLACH

WROCŁAW

 

 

MOLYBOG SERGII

ŚRODA ŚLĄSKA

 

 

 

Wpłaty od firm

 
 
 
 

Kochani,

Z całego serca chciałabym podziękować za tak szybką reakcję na zbiórkę. Dzięki waszej hojności mogliśmy szybko zacząć rehabilitację która jest niezbędna do przywrócenia sprawności Mateusza. Nie spodziewaliśmy się że w tak krótkim czasie uzbieramy sumę pozwalającą zrealizować dwa miesiące rehabilitacji. Jesteśmy obecnie po 17 dniach pobytu z ośrodku. Każdego dnia Mateusz pokonuje kolejne bariery. Początek był ciężki ale każdy dzień pokazuje jak bardzo walczy, oraz jak wielką ma determinację. Ze zdumieniem obserwuje jego poprawę dlatego chciałabym się tym podzielić również z wami. Bo to wasz wkład nam na to pozwolił. Rehabilitacja składa się z zajęć dysfagii, komunikacji, konsultacji okulistycznych, neurologicznych oraz psychologicznych. Natomiast główny nacisk stawiany jest na rehabilitacje, codziennie Mateusz ma 3 godziny rehabilitacji funkcjonalnej w tym pionizację. Wydawać może się mało - 3 godziny - ale dla Matiego każda godzina to wielkie wyzwanie. Organizm po każdej godzinie zajęć domaga się porządnej drzemki. Obecnie z Matim można się porozumieć za pomocą gestów, kartki - ponieważ bardzo ładnie pisze, oraz za pomącą prostych komunikatów słownych. Dla zobrazowania jeszcze dwa tygodnie temu nie było z nim żadnego kontaktu. Mateusz ma zachowane logiczne myślenie, wszystkie informacje są zachowane, pamięć wsteczna również. Wsteczna na tyle że wie ile to pierwiastek z dwudziestu pięciu :)Ostatnio rozmawiając z Matim powiedziałam że jesteśmy w drodze zdobycia szczytu w Himalajach, ale w japonkach - więc potrzebujemy czasu. Chociaż wiem że z jego determinacją możemy się zdziwić jak szybko te japonki zmienimy na buty trekingowe.

Wielkie podziękowania przede wszystkim w imieniu Mateusza oraz całej rodziny. 

                                                                                                 

 

Paulina Wierzgała

10.08.2022

Dobijamy do końca drugiego miesiąca rehabilitacji. Praca którą wykonuje Mateusz jest bardzo ciężka. Przynosi efekty z dnia na dzień małymi kroczkami. Okazało się, że jest potrzebna dalsza rehabilitacja która potrwa minimalnie pół roku.

Od 21 sierpnia będziemy zaczynać trzeci miesiąc rehabilitacji w PCRF w związku z tym rozpoczynamy ponownie zbiórkę. Kwotę którą potrzebujemy na realizację marzeń Mateusza czyli powrót do sprawności to około 60 tysięcy czyli najbliższe dwa miesiące. Pomóżmy Mateuszowi spełnić jego największe marzenie - odzyskanie sprawności ruchowej. Na ten moment Mati zaczyna: jeść, pić oraz siedzieć przy pomocy podparcia. Dzielnie znosi godzinną pionizację która jest największym obciążeniem dla organizmu. Od około miesiąca jest bez rurki tracheotomijnej Głos powoli wraca w postaci szeptu- ale nadal czekam na to jak w pełni się odezwie. Za nami kawał ciężkiej pracy, której nie można zaprzepaścić przerywając rehabilitację. Dlatego zwracam się ponownie o pomoc w zebraniu kwoty pozwalającej kontynuować rehabilitację. We wrześniu przewidywana jest rekonstrukcja czaszki po kraniotomii odbarczającej, którą Mati przeszedł dwukrotnie w maju.

Cały czas idziemy dzielnie do przodu.

 

                                                                                       Paulina Wierzgała 

 

 

15.09.2022

„Od 21 sierpnia do 20 września obywa się traci miesiąc rehabilitacji w PCRF VOTUM w Krakowie. W związku z planowana rekonstrukcją czaszki, oraz poprawiającym się stanem podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca rehabilitacji. Kolejny ośrodek rehabilitacyjny znajduje się we Wrocławi do momentu wyznaczonego terminu operacji plastyki czaszki tam będziemy kontynuować rehabilitacje. 
Zmiana ośrodka ma na celu odświeżenie, psychiki oraz zwiększenie motywacji Mateusza do dalszej ciężkiej pracy. 
Taka decyzja nie była jeszcze niedawno możliwa, ale ze względu na znaczne poprawy u Matiego jesteśmy w stanie przemieścić się bliżej domu. Nadal kontynuujemy zbiórkę na dalsze leczenie, leki oraz konsultacje u specjalistów. Bardzo dziękujemy za wsparcie” 

                                                                                       Paulina Wierzgała